Frézy sněhové: Dvoustupňové a jednostupňové frézy

Výběr správné sněhové frézy je důležitý, protože jen tak si usnadníte práci s odklízením sněhu a vše bude dokonalé a efektivní. Obecně lze říci, že jednostupňové frézy se hodí na úklid čerstvého sněhu a dvoustupňové frézy zvládnou všechny druhy sněhu. Jednostupňové frézy jsou poháněny šnekem, zatímco dvoustupňové frézy pohání kola.


Sněžné frézy – jedno a dvoustupňové

Dvoustupňové sněhové frézy můžete používat kdykoliv na všechny druhy sněhu. Pokud se tedy rozhodnete odklízet čerstvě napadný sníh, nebo momentálně nemáte čas a dostanete se k odsněžování okolí až když bude umrzlý, není problém. Při výběru vhodné frézy na sníh se zaměřte na výkon, který nejlépe vyžaduje terén na upravování. Dvoustupňové sněhové frézy mají ve většině případů vlastní pojezd o několika rychlostech. Nechybí ani zpátečka. Sníh se dostává ven výletovým komínkem, který můžete nasměrovat otočením podle potřeby. Dvoustupňovým sněhovým frézám je dopřáno i mnoho dalších vychytávek jako vyhřívaná rukojeť, uklízení po šikmých plochách, posunování pomocí pásů. Frézy na sníh využijete na všechny plochy kolem domu a chalupy. Bez obav se také zbavujte sněhu z parkovišť, ploch před sportovními areály a obchodními centry, od hotelů i penzionů.

Jednostupňové sněhové frézy využijete na odklízení čerstvě napadlého sněhu. Jednostupňové sněhové frézy se hodí na odklízení neumrzlého sněhu na menších a pevných plochách. Můžete se tedy pustit do úklidu z asfaltu, betonu, dlažby okolo vašeho domu. Pomůže všude tam, kde jsou terasy, zápraží, dlážděné dvorky, chodníky nebo asfltové cesty. Sníh se nabírá pomocí šnekovitého systému, který odhazuje nastavitelný komín až do několikametrové vzdálenosti. K výhodám jednostupňových sněhových fréz náleží jednoduché ovládání a nízká hmotnost. K jistým nevýhodám patří vybavení – neobsahují totiž pojezdy, ale ani tak nemusíte zoufat, protože pohyb není nijak namáhavý. Šnek vám při náběru sněhové nadílky jistým způsobem pomůže dopředu.


Další informace
Zajímavé informace
Úklid sněhu

Úklid sněhu Chomutov, Most, Kadaň a zimní údržba komunikací, posyp